Заповніть будь ласка форму!
x
Ваша заявка надіслана

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом!

Чим загрожує користування нерозмитненим автомобілем

12-04-2019, 16:05

Їздити на нерозмитнених автомобілях з європейськими номерами після 24 травня буде вельми ризиковано. Таку думку в ефірі програми «Право на голос» на ГолосТV висловив юрист Костянтин Воловик.

До лютого місяця діяло пільгове розмитнення автомобілів з європейськими номерами, але можливість розмитнити такі авто є до кінця травня, але вже за більшу суму, зазначив юрист.

К. Воловик пояснив, що їздити на нерозмитнених євробляхах після 24 травня буде ризиковано, потім будуть застосовуватися санкції з боку правоохоронних органів. Є дві категорії людей – ті, хто просто управляють машиною на європейських номерах, але не мають на неї дозволу; і інша категорія – люди, які самостійно ввезли такий автомобіль і оформили цей автомобіль на себе.

«Того, хто просто їздить на євроблясі і не має юридичного зв’язку з автомобілем, поліція зобов’язана буде зупиняти, якщо такі автомобілі будуть спіймані, то водії будуть оштрафовані. Перший штраф – 8,5 грн, другий раз, якщо зупинять, штрафи складе вже 17 тис. грн і позбавлення водійських прав, також таке авто може бути конфісковано.

Для людей, які оформили авто з єврономер на себе, передбачена інша форма відповідальності – сума штрафу для них буде зростати зі 170 грн до 170 тис. грн або можлива конфіскація транспортного засобу. Треба розуміти, що всі дані по таким авто є у митниці, тому санкції можуть застосовуватися, навіть якщо автомобіль стоїть в гаражі», – попередив юрист.

К. Воловик додав, що також передбачена відповідальність власника євробляхи за розбирання автомобіля або за втрату цього авто. «У власників євроблях є лайфхак – спробувати заявити про викрадення транспортного засобу. Однак заявити про викрадення, якщо його не було, вважається кримінальним злочином. Для людей, які ввозили авто на своє ім’я, передбачена найсерйозніша відповідальність», – підсумував юрист.

Можливо вам сподобається

Смартфони за кермом виявились небезпечнішими від пияцтва

Смартфони за кермом виявились небезпечнішими від пияцтва. Про це кажуть аналітики компанії...

Що не можна робити водієві після відлиги в мороз

Мороз для лютого – справа природна, але уявіть собі, що трапиться, якщо мороз вдарить відразу після...

Что нужно знать о защите и эксплуатации авто весной-летом

Те, кто действительно любит свой автомобиль, готовит его не только к зиме, а и заботится о защите...